رئیس DNV GL -بزرگترین موسسه رده بندی جهان- گفت: آماده هستیم تا شاهد ایجاد تغییرات مثبت و بهبود شرایط صنعت کشتیرانی در سال 2019، باشیم.
به گزارش گروه بین الملل مانا Remi Eriksen در گفتگو با سیترید گفت: علیرغم اینکه با افت 75 درصدی سفارشات جدید درسال جاری میلادی رو به رو شدیم، اما آماده هستیم ایجاد تغییرات مثبت و بهبود شرایط صنعت کشتیرانی در سال 2019 را مشاهده کنیم.
وی در ادامه افزود: ازآغازسال جاری میلادی تاکنون 15-16 میلیون GT سفارشات جدید به ثبت رسیده است که در مقایسه با 80-82 میلیون GT سال گذشته، به یک چهارم تقلیل یافته است. 
علاوه براین، ناامید کننده ترین بخش گزارش DNV GL مربوط به بخش سکوی فراساحلی است، به طوری که درسال جاری میلادی هیچ گونه سفارشی در این بخش داده نشده است. 
Remi Eriksen با اشاره به اینکه اکثر بخش های کشتیرانی با معضل بار اضافی شدید دست و پنجه نرم می کنند، گفت: در حال حاضر شرایط سختی حاکم است، اما گام های مهمی برداشته ایم و به آینده خوش بین هستیم.
وی در ادامه خاطرنشان ساخت: من بر این باورم در سال 2019 شرایط بهتری برای بسیاری از شرکت های کشتیرانی رقم خواهد خورد و DNV GL در حال آماده شدن برای آن زمان است.
ناگفته نماند، موسسه رده بندی DNV GL سرمایه گذاری عمده ای  را در بخش دیجیتال سازی در نظر گرفته است.