شیپ فایندر
شیپ فایندر
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان گفت: مرکز آموزش فنی و حرفه ای صنایع دریایی در شهرستان کنارک راه اندازی می شود که می‌تواند تحولی مهم در آینده استان بویژه در حوزه توسعه سواحل و اشتغال جوانان فراهم آورد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان گفت: مرکز آموزش فنی و حرفه ای صنایع دریایی در شهرستان کنارک راه اندازی می شود که می‌تواند تحولی مهم در آینده استان بویژه در حوزه توسعه سواحل و اشتغال جوانان فراهم آورد.

به گزارش مارین نیوز، منطقه سیستان و بلوچستات، در راستای بخشنامه ابلاغی دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی کشور، جلسه هم اندیشی استانی در خصوص راه اندازی مرکز آموزشی ویژه توسعه صنایع دریایی،با حضور مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی – رئیس اداره طرح و برنامه ریزی صنعت ، معدن و تجارت – معاون سیاسی ، اجتماعی فرمانداری کنارک  معاون دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری و مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد.

محمد جهانتیغی مدیرکل فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان در این جلسه با اشاره بر ظرفیت‌های بسیار بالای سواحل مکران، اظهار کرد: راه اندازی مرکز آموزش فنی و حرفه ای ویژه توسعه صنایع دریایی تحولی مهم در حوزه آموزشهای مهارتی و اشتغال محسوب می شود.

وی با بیان این که استان سیستان و بلوچستان دارای استعدادهای بالقوه بالایی است تصریح کرد: باید از این استعدادها و ظرفیتها برای حل مشکلات استان در بخش های گوناگون از جمله اشتغال، اقتصاد و معیشت مردم استفاده کرد.

در ادامه شرکت کنندگان در جلسه به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند و پیشهاداتی از قبیل «به کارگیری نیروهای بومی در مشاغل مختلف در منطقه پس از حرفه آموزی، انجام نیازسنجی آموزشی به منظور اجرای دوره های مورد نیاز منطقه، هدایت فعالیتها به سمت صید و صیادی، صنایع تبدیلی دریایی و کشتیرانی، گردشگری و هتلداری، نگاه ویژه به فعالیتهای مرتبط با صنعت گاز و پتروشیمی با اولویت سرمایه گذاری بر نیروهای فارغ التحصیل دانشگاهی» مطرح و بر اجرای آن تأکید شد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.